کلاس پنجم خواجه نصیر

آموزگار : سرکار خانم به مرام

♦ این کلاس ، کلاسی فعال ، پويا ، شاد و  تزیین شده با کارهای دست معلم و دانش آموزان است.

 دانش آموزان این کلاس همگی بچه های خوب، سخت كوش، قابل اعتماد و منظم و با انگيزه هستند وهدفشان اين است كه تلاش کنند تا موفق شوند.

معلم مهربان، متعهد، صبور، مسلط و با قدرت بيان بالا سعي مي كند يادگيری را جذاب و فهميدن را آسان كند. نياز شاگردان را برای كمك به آن ها تشخيص دهد و با احترام با آن ها رفتار كند.

معلم از كلاس های هوشمند و تكنولوژی های آموزشی نوين نيز برای آموزش استفاده می كند. دانش آموزان با استفاده از محتوای الکترونیکی تعاملی(دو سویه) مناسب، به راحتی مطالب درسی  را یاد می گیرند.

دانش آموزان به منظور اجتماعی شدن، رشد مهارت ها، منصفانه كاركردن  و توانايی حل مشكلات ، گروه بندی می شوند. كنفرانس هاي گروهی و انفرادی توسط دانش آموزان در جهت يادگيري فعال و افزايش قدرت بيان و اعتماد به نفس برگزار می شود.

♦ تکالیف این کلاس بیشتر مهارت محور بوده و در جهت تعمیق یادگیری مطالب درسی است.

یک زنگ فبک(فلسفه برای کودکان یا P4C) که یک کلاس اندیشه ورزی و تمرین و تقویت تفکر انتقادی ، خلاقانه و مراقبتی است.در این کلاس که به شکل یک حلقه کندوکاو تشکیل می شود با خواندن داستان های خاص ، تماشای یک انیمیشن  یا فیلم کوتاه خاص یا طرح پرسش های بنیادین یا پاسخ باز و یا طرح یک مشکل و دغدغه فکری بچه ها به بحث و گفتگو درباره آن می پردازند. البته گفتگوی منطقی و با استدلال که کمک می کند بچه ها بتوانند در هر جایی نظر خود را با دلیل و آرامش و واضح در مورد موضوعی مطرح کنند.

♦ بچه های این کلاس یک زنگ ریاضی تکمیلی دارند که به کمک معلم خود به حل تمرینات بیشتر و یا تقویت ضعف های پایه پایین تر می پردازند

  یک زنگ آرمایشگاه دارند که در محل آزمایشگاه در جهت تعمیق و نهادینه شدن آموخته ها به آزمایش می پردازند.

یک زنگ پرلز(PIRLS) یا همان توسعه سواد خواندن دارند که بسیار به بچه ها کمک می کند تا درک مطلب شان را بالا ببرند و سواد خواندن و درک کردن شان را تقویت کنند. در این کلاس توجه به تقویت چهار پارامتر تمرکز، درک مطلب ، استنباط و ارزیابی از اهمیت بالایی برخوردار است.

و اما در زنگ ورزش هم که از مربیان متخصص در این زمینه کمک می گیرند ، بازی های دبستانی ، آمادگی جسمانی ،اخلاق جوانمردانه ورزشی ، مشارکت در کار گروهی ومهارت ورزشی را فرا می گیرند و جسم و روحشان را برای یک شهروند سالم شدن تقویت می کنند.

 

گالری تصاویر فعالیت های کلاس پنجم خواجه نصیر