کلاس ششم خیام نیشابوری

آموزگار : سرکار خانم پورحسینی

♦ کلاس ما ، کلاسی بزرگ و پر نور است و دانش آموزانی بسیار دانا ، با استعداد و پر تلاش دارد.

بنای این کلاس 22 نفره بر اعتماد ، احترام ، دوستی و شادی است.

دانش آموزان کلاس همه در حال تلاش برای بالاتر بردن دانسته های خود هستند تا با کوله باری پر از علم و دانش و آگاهی مقطع جدید آموزشی را آغاز کنند.

تعریف مقررات در کلاس با زبان مثبت ، سبب ایجاد علاقه و پذیرش و پای بندی دانش‌آموزان به معلم و شرکت فعال در کلاس درس شده است.

دانش آموزان اغلب فعالیت های درسی را در قالب گروه های سه یا شش نفره انجام می دهند و این گروه ها با توجه به توانایی های دانش آموزان در دروس مختلف تنظیم شده اند و به صورت دوره ای تغییر می کنند.

 نمونه های زیبایی از این فعالیت ها ی کلاسی و گروهی  روی دیوار کلاس نصب شده است که باعث شادابی و زیبایی کلاس شده است.

♦ معلم کلاس مانند مادری مهربان تلاش می کند غیر از آموزش دروس به آن ها درس زندگی نیز آموزش دهد.

معلم با به روز كردن دانسته هاي خود سعي در بالا بردن كيفيت آموزش در كلاس دارد. همچنین معلم فعالیت های درسی را در قالب تکالیف مهارت محور و خلاق ارائه مي كند.

هم چنین با محول کردن مسئولیت های مختلف به دانش آموزان با توجه به شناخت روحیات آنها سعی در پرورش خلاقیت ها و استعداد های نهفته در دانش آموزان دارد.

یک زنگ فبک(فلسفه برای کودکان یا P4C) که یک کلاس اندیشه ورزی و تمرین و تقویت تفکر انتقادی ، خلاقانه و مراقبتی است.در این کلاس که به شکل یک حلقه کندوکاو تشکیل می شود با خواندن داستان های خاص ، تماشای یک انیمیشن  یا فیلم کوتاه خاص یا طرح پرسش های بنیادین یا پاسخ باز و یا طرح یک مشکل و دغدغه فکری بچه ها به بحث و گفتگو درباره آن می پردازند. البته گفتگوی منطقی و با استدلال که کمک می کند بچه ها بتوانند در هر جایی نظر خود را با دلیل و آرامش و واضح در مورد موضوعی مطرح کنند.

♦ بچه های این کلاس یک زنگ ریاضی تکمیلی دارند که به کمک معلم خود به حل تمرینات بیشتر و یا تقویت ضعف های پایه پایین تر می پردازند

  یک زنگ آرمایشگاه دارند که در محل آزمایشگاه در جهت تعمیق و نهادینه شدن آموخته ها به آزمایش می پردازند.

یک زنگ پرلز(PIRLS) یا همان توسعه سواد خواندن دارند که بسیار به بچه ها کمک می کند تا درک مطلب شان را بالا ببرند و سواد خواندن و درک کردن شان را تقویت کنند. در این کلاس توجه به تقویت چهار پارامتر تمرکز، درک مطلب ، استنباط و ارزیابی از اهمیت بالایی برخوردار است.

و اما در زنگ ورزش هم که از مربیان متخصص در این زمینه کمک می گیرند ، بازی های دبستانی ، آمادگی جسمانی ،اخلاق جوانمردانه ورزشی ، مشارکت در کار گروهی ومهارت ورزشی را فرا می گیرند و جسم و روحشان را برای یک شهروند سالم شدن تقویت می کنند.

گالری تصاویر فعالیت های کلاس ششم خیام نیشابوری